Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej

Profesjonalna komora hiperbaryczna pracuje w ciśnieniu do 3, 2 ATA i dostarcza czysty tlen medyczny. Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej o takich parametrach umożliwia uzyskiwanie efektów terapeutycznych związanych ze zwiększonym wytwarzaniem komórek macierzystych Stem Cell.  Hiperbaryczna terapia tlenowa HBOT to nowoczesna i powszechnie stosowana na całym świecie metoda dostarczania tlenu bezpośrednio do komórek. Żaden koncentrator tlenu, żadna “miękka” komora hiperbaryczna, żadna komora normo baryczna nie zastąpi tlenoterapii w prawdziwej komorze hiperbarycznej z czystym tlenem.

W profesjonalnej komorze hiperbarycznej, pracującej pod ciśnieniem powyżej 2 ATA możliwe jest dostarczenie tlenu do komórek także bez pośrednictwa hemoglobiny i naczyń krwionośnych. Życiodajny TLEN przywraca prawidłowy metabolizm komórkowy także tym komórkom, które były niedotlenione w wyniku miażdżycy naczyń, stanu zapalnego, oparzenia lub urazu mechanicznego. Tlenoterapia hiperbaryczna HBOT, umożliwia skuteczne leczenie wielu ostrych i przewlekłych schorzeń związanych z hipoksją – niedotlenieniem komórek.

Dzięki osiągnięciom nauki coraz lepiej poznajemy i wykorzystujemy właściwości komórek macierzystych (Stem Cell). Możliwe jest ich wykorzystanie w leczeniu niemal 70 różnych schorzeń!

Badania wykazały, że tlen pod wysokim ciśnieniem (tlen hiperbaryczny – powyżej 2 ATA) stymuluje szpik kostny do wytwarzania komórek macierzystych oraz pobudza je do działań naprawczych. Pod wpływem tlenoterapii hiperbarycznej nie tylko zwiększa się ilość komórek macierzystych, ale poprawia się ich witalność. Podobnie zresztą jak w przypadku wszystkich komórek organizmu. W wyniku zwiększonej dostępności tlenu poprawia się funkcjonowanie mitochondriów komórkowych odpowiedzialnych za wytwarzanie energii. Dzięki temu komórki mogą lepiej realizować swoje funkcje.

Źródło: Centrum Medyczne Vimed

©2021 EvaAboo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Uwaga! Zawarte na stronie informacje: Nie są poradą medyczną, nie mają na celu diagnozy lub określenia metody leczenia jakiejkolwiek choroby i nie zastępują porady lekarza. Mogą być przydatne dla każdego, kto choruje przewlekle lub chciałby przed takimi chorobami się ustrzec. Ich celem jest wsparcie zdrowia oraz procesu zdrowienia.