Post leczniczy

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

W przypadku nagłych i poważnych stanów chorobowych,  jak również w sytuacjach zagrożenia życia, leczenie farmakologiczne, czy też zabiegi operacyjne, są często jedynym ratunkiem. Jednakże, jeśli i ono zawodzi, a choroba się przedłuża, zachęcam do stosowania diety warzywno-owocowej jako skutecznej i nieinwazyjnej metody profilaktyki i leczenia.

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej® to nie tylko etap postu warzywno-owocowego, z którym najbardziej jest kojarzona. Koncepcja żywienia według diety dr Ewy Dąbrowskiej® składa się z kilku etapów, niosących za sobą stałą zmianę stylu życia. Dzięki nim możemy uzyskać długotrwałe korzystne wyniki zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu różnych chorób.
Dieta dr Ewy Dąbrowskiej® obejmuje kilka etapów:

 1. Przygotowanie do postu przez eliminację np. kawy, mięsa, czy też nietolerancji pokarmowych;
2. Post warzywno-owocowy (zamiennie nazywany dietą warzywno-owocową) połączony z aktywnością ruchową celem oczyszczenia organizmu i przywrócenia równowagi zdrowotnej (homeostazy) i harmonii psychiczno-duchowej;
3. Przejście od postu do diety pełnowartościowej (tzw. wyjście z postu);
4. Żywienie pełnowartościowe, aktywność fizyczna i zwyczaj praktykowania okresowych postów już na stałe.
Post warzywno-owocowy nie jest dietą odchudzającą, jest to przede wszystkim kuracja oczyszczająco-normalizująca. Utrata wagi wiąże się ze spalaniem w głównej mierze tkanki tłuszczowej, a nie mięśni, gdyż taką właściwość ma post – aktywując te same procesy, co dieta ketogeniczna (redukcja węglowodanów). By utrwalić korzystne wyniki warto wprowadzić prozdrowotną zmianę stylu życia już na stałe.
Warto zauważyć, że również osoby z niedowagą, mogą po oczyszczającym poście także przywrócić masę ciała do normy w okresie żywienia pełnowartościowego.
Dieta ta jest oparta na naturalnych produktach roślinnych, które zawierają tysiące bioaktywnych substancji, w tym: enzymów, polifenoli, mikroelementów, witamin i innych o właściwościach leczniczych, uruchamiających procesy detoksykacji, niwelujących toksyczne wolne rodniki, korzystnie alkalizujących. Procesy te w naturalny sposób sprzyjają powrotowi do równowagi zdrowotnej. Podobny rodzaj postu jest opisany w Piśmie Świętym w księdze Daniela (Dn. 1,12-15), stąd post warzywno-owocowy często jest utożsamiany z biblijnym postem Daniela.

Szczegóły tej diety znajdziesz na stronie ewadabrowska.pl

Źródło: ewadabrowska.pl

©2021 EvaAboo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Uwaga! Zawarte na stronie informacje: Nie są poradą medyczną, nie mają na celu diagnozy lub określenia metody leczenia jakiejkolwiek choroby i nie zastępują porady lekarza. Mogą być przydatne dla każdego, kto choruje przewlekle lub chciałby przed takimi chorobami się ustrzec. Ich celem jest wsparcie zdrowia oraz procesu zdrowienia.