Terapia olejkami eterycznymi

Olejki eteryczne mają szerokie stosowane zdrowotne i aromaterapeutyczne. Mogą być używane jako pojedyncze olejki jak i w specjalnie skomponowanych mieszankach w zależności od doświadczenia użytkownika i pożądanych korzyści.

Do tej pory zidentyfikowano ponad 3000 odmian lotnych związków aromatycznych.

Charakter olejków różni się w zależności od gatunku roślin. Delikatny stosunek składników aromatycznych występujących w danym olejku jest tym, co czyni go wyjątkowym i daje konkretne korzyści. Od tysięcy lat znane są różne sposoby stosowania olejków eterycznych. Wszystkie sposoby używania olejków są bezpieczne jeżeli stosuje się je w odpowiedni sposób, dotyczy to aromaterapii, miejscowego i wewnętrznego stosowania. Możesz użyć jeden olejek lub korzystać z mieszanek wielu olejków przygotowanych przez siebie albo gotowych mieszanek  na trzy sposoby : zewnętrznie, wewnętrznie i aromatycznie.

Dowiedz się więcej

©2021 EvaAboo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Uwaga! Zawarte na stronie informacje: Nie są poradą medyczną, nie mają na celu diagnozy lub określenia metody leczenia jakiejkolwiek choroby i nie zastępują porady lekarza. Mogą być przydatne dla każdego, kto choruje przewlekle lub chciałby przed takimi chorobami się ustrzec. Ich celem jest wsparcie zdrowia oraz procesu zdrowienia.