BLOG

MOJA 10-DNIOWA GŁODÓWKA LECZNICZA

W okresie 16-25.04.2018 odbyłam swoją pierwszą 10-dniową głodówkę na wodzie. Zmotywowała mnie do tego koleżanka, która od ponad 10-ciu lat raz w roku przechodzi taką głodówkę. Powody ku temu miałam różne. Przede wszystkim zrobiłam to dla zdrowia, gdyż 3 lata temu zostałam zdiagnozowana na przewlekłą chorobę (hashimoto, z której długą pracą nad sobą i swoją dietą prawie całkowicie udało mi się wyleczyć. Dodam, że z diety wykluczyłam gluten, nabiał, mięso, kawę i przetworzoną żywność). Chciałam również oczyścić swój organizm z toksyn, bo przecież tyle ich dostarczamy wraz z posiłkami do organizmu na codzień. Dodatkowo chętnie się pozbyłam kilka ekstra kilogramów po zimie😁. Po 10 dniach głodówki waga pokazała mi 7,5 kg mniej i taka utrzymała się do końca całego procesu.

Głodówkę najlepiej jest przeprowadzić na wiosnę. Ta terapia dobroczynnie wpływa na odnowę i siły witalne całego organizmu a zwłaszcza po okresie zimowym.

O poście wodnym można znaleźć bardzo dokładny, krótki i bardzo merytoryczny opis na stronie: http://www.glodowka.pl/
Chciałabym zwrócić uwagę na to, iż wyjście z głodówki jest bardzo istotnym elementem całego procesu i należy ściśle przestrzegać zasad (w przeciwnym razie skutki mogą być naprawdę poważne).

Post wodny oznacza, że pijemy tylko wyłącznie wodę przez wszystkie dni postu i absolutnie nic więcej nie wprowadzamy do organizmu. Odstawiamy także przyjmowane na codzień witaminy i suplementy, jak również leki (o ile jest to możliwe – należy to skonsultować z lekarzem oczywiście). Jeśli musimy w tym czasie gotować dla rodziny (ja czasem musiałam), pod żadnym pozorem nie próbujemy smaków, lecz wołamy kogoś do testowania / kosztowania. 😜

Bardzo ważna jest jakość wody którą pijemy podczas postu. Musi ona mieć bardzo dobre parametry. Jeśli chodzi o łatwo dostępne w sklepach wody polecam Evian lub Aqua Panna (w butelkach szklanych). Ja piłam wodę z ze specjalnego systemu, który mam w domu zainstalowany i od ponad 2 lat cała nasza rodzina się cieszy tą wodą, która ma doskonałe parametry; jest to woda krystalicznie czysta, oczyszczona z toksycznej pamięci, antyoksydacyjna, strukturalna, naturalnie zjonizowana, alkaliczna. (Więcej informacji na temat tej wody znajdziecie pod koniec tego wpisu).

Mój pierwszy dzień głodówki był bardzo ciężki, ale sama to spowodowałam nadambitnym pomysłem (wbrew zaleceniom) rozpoczęciem dnia 10 kilometrowym szybkim marszem z samego rana (podczas którego straciłam ponad 1000 kcal), po czym udałam się (do kliniki Vimed) na czyszczenie jelita, co robiłam przez kolejne jeszcze 2 dni (brrrrr😨😵)
Około godziny 15 nie miałam juz siły na nic i resztę dnia spędziłam w łóżku.. (musiałam odwołać ustalone wcześniej na 17.00 ważne spotkanie w banku). Ten incydent więcej już sie nie powtórzył (na szczęście szybko uczę się na błędach a zwłaszcza na własnych 😉🤣😇)
Postanowiłam jednak napisać Wam całą prawdę o procesie który przeszłam – z maksymalną dokładnością (wiele osób mnie o to prosiło).

Drugi i trzeci dzień przebiegł juz prawidłowo ( czyli bez większego wysiłku fizycznego, robiłam tylko krótkie spacery po 5-6 km). Czułam się głodna, drażnił mnie zapach jedzenia. (Mam spora rodzinę – w tym czterech synów, którzy lubią jeść😜). Zrobię małą korektę: czułam sie baaaaaardzo głodna🍗🥘🍣🌮🍕🌭🍔🥞🥐🍯😉😉😉. Na wszelki wypadek poszłam wcześnie spać by nie marzyć o pizzy (hehehehhe)- na marginesie dodam, że nie jadam pizzy.

Od czwartego dnia poczucie głodu zdecydowanie zmalało. Umawiałam się normalnie na spotkania, funkcjonowałam normalnie jak codzień. Aktywności fizycznej nie było prócz krótkich spacerów.

Ósmego dnia przechodziłam tzw. przełom kwasiczy, który następuje zazwyczaj pomiędzy 6 a 9 dniem głodówki. Podczas przełomu występuje największy efekt leczniczy organizmu (o tym też można przeczytać na : http://www.glodowka.pl/ ). Drugi przełom natomiast ma miejsce pomiędzy 17 a 21 dniem głodówki (ale taką dłuższą głodówkę 21 dniową postanowiłam odłożyć sobie na przyszłość 🤣😇). U mnie przełom kwasiczy objawił się potwornym uczuciem zmęczenia i wychłodzenia organizmu. Praktycznie cały dzień przeleżalam pod pierzyną ubrana bardzo ciepło – a na zewnątrz było wtedy ponad 20 C. Na szczęście był to weekend😎🤠.

Dziewiąty i dziesiąty dzień głodówki był już miły, bo to były ostatnie dni i w nie dalekich marzeniach pojawiały mi się w wyobraźni obrazki fajnych posiłków 🍎🍐🍋🥑🥝🥕🥕🥒🍠🍆🍅

Ostatniego dnia pojechałam ponownie na czyszczenie jelit.
Podczas całej głodówki codziennie chodziłam na terapię tlenową w komorze hiperbarycznej. Jest to dość kosztowny zabieg i nie jest konieczny przy przechodzeniu głodówki, jednak taki zabieg dodatkowo wzmacnia organizm i jego odporność. Tlen przenika do czerwonych krwinek, jego stężenie zwiększa się także w osoczu, układzie limfatycznym i płynie mózgowo-rdzeniowym. Ponadto poprawia krążenie krwi, spowalnia procesy starzenia, przyspiesza eliminację tlenku węgla. Stosowana jest również w leczeniu wielu chorób (przewlekłych).

WYJŚCIE Z GŁODÓWKI

Przez pierwsze dwa dni piłam świeżo wyciskany sok z grejpfruta rozcieńczony wodą (w proporcji 1:1). Pierwszy sok smakował cuuuuudownie! 🍊🍊🍊

Trzeciego dnia byłam w podróży do Włoch i piłam wcześniej ugotowany wywar warzywny zmiksowany z warzywami (seler, pietruszka, marchewka, burak, pory). To nie było smaczne 😖😳🙄
Przez 10 dni wychodzenia z głodówki nie wolno używać soli oraz tłuszczy. W związku z tym ten wywar był bez smaku…
W podróży do strukturyzowania wody używałam specjalną podstawkę magnetyczną (o czym też podam więcej info na koniec tego wpisu).

Kolejne dni wychodzenia spędziłam we Włoszech z rodziną oglądając ich jak wszyscy delektują się włoskimi przysmakami i popijają dobrym winkiem…

Moim pierwszym stałym posiłkiem było takie śniadanie w reastauracji w hotelu przy Lago di Caldaro:

Do tego wypiłam przegotowaną ciepłą wodę z plasterkiem cytryny.

Widoczek z hotelu był przepiękny, więc zamiast delektować się pysznościami delektowałam się widokiem i spacerami.

Na lunchyk w pięknym otoczeniu Dolomitów zjadłam sałatkę bez żadnego sosu czy oliwy i soli oczywiście, ale przyprawiłam sobie tymiankiem, oregano i kozieradką. Te przyprawy (oraz jeszcze bio curry i majeranek) nosiłam ze sobą przez cały czas i doprawiałam sobie posiłki.

Do hotelu dotarliśmy około 19 więc już nic nie mogłam zjeść. Podczas wyjścia z głodówki nie powinno się jeść po godzinie 18.

Piątego dnia zjadłam przepyszne śniadanie: płatki jaglane na wodzie z suszonymi morelami i jabłkiem. Do tego na deser pomidorki.

Po głodówce smaki i zapachy odczuwa się bardzo intensywnie.
Zauważyłam również, że spacery, przyroda, kolory też inaczej docierały do mnie niż zazwyczaj, byłam bardziej wyczulona i bardziej wrażliwa, uważna.

Lunch zjadłam w Rapallo (Liguria). Były to gotowane (bez soli) ziemniaki z fenkułami.

We włoskich knajpach był totalny deficyt warzyw. Ani razu nie udało mi się zamówić więcej niż 3 rodzaje warzyw gotowanych. Brokułów, kalafiora, batatów, szpinaku, karczochów czy kapusty w ogóle nie mieli. Większość knajp miała tylko 2 rodzaje a cały wybór podczas naszego pobytu był taki: ziemniaki, marchew, cukinia, fenkuł. Na deser zjadłam truskawki, które smakowały mi jak chyba nigdy. Były słodkie i soczyste. Na kolacje były pomidorki.

Podczas wychodzenia z głodówki prawie codziennie udawało mi się wstawać wcześnie rano i wyjść na piękne spacery połączone z bieganiem. Nie chciałam za dużo biegać jeszcze, bo nadal mało energii dostarczałam do swojego organizmu.

Bardzo pozytywną zmianą było u mnie to, że bez problemu wstawałam wcześnie rano (zanim budzik miał obudzić) bez poczucia zmęczenia. Wcześniej poranne wstawanie stanowiło wielką trudność.

Widoki z moich porannych spacerów:

Szóstego dnia na śniadanie zjadłam płatki z quinoa z owocami suszonymi i jabłkiem oraz czerwonego grejfruta. Płatki oczywiście musiałam ze sobą nosic do restauracji hotelowej, bo takich rzeczy nie mieli.


Na obiad pojechaliśmy do przepięknie położonej restauracji w Cinque Terre. To była wielka uczta, ja tylko delektowałam się widokiem i zapachem zamawianych potraw a sama zjadłam gotowane ziemniaki z marchewka i grillowaną cukinią, na deser truskawki. Do picia oczywiście woda….

W ostatnie cztery dni wyjścia z głodówki dzielnie spożywałam warzywa surowe i gotowanwe, z owoców głównie jabłka i piłam dużo wody. Marzyłam o jakimś posiłu z oliwa i solą.
Ostatniego dnia udało mi się zamówić (w Niemczech) brokuły!
To byly najpyszniejsze brokuły w moim życiu!

I tak minęły w końcu te 20 dni postu i wychodzenia z niego. Dla mnie nie był to łatwy proces. Jestem z siebie dumna, że mimo wszystko wytrwałam w swoim postanowieniu do końca. Wiele to mnie nauczyło też o sobie samej…

Kolejną głodówkę zaplanowałam sobie na jesień a w przyszłym roku wydłużę ją do 15 dni. Mam nadzieję, że bedę miała wystarczająco siły i motywacji by zrealizować swój plan.

Podczas mojej głodówki umieszczałam posty (motywujące koleżanki i przyjaciółki do tego samego) i muszę powiedzieć, że kilka podeszło do tematu ale po dwóch lub trzech dniach zrezygnowały. Jedna jednak była bardzo dzielna i zrobiła to do końca! Jestem z niej bardzo dumna i za jej zgodą postanowiłam zamieścić jej zdjęcie przed i po głodówce. Aga mieszka na Cyprze i jest szcześliwa po przejściu postu. Czuje się wyśmienicie

NA KONIEC OBIECANA INFORMACJA ODNOŚNIE WODY ORAZ POSTAWKI MAGNETYCZNEJ DO STRUKTURYZACJI WODY:

Urządzenie do wody CRYSTAL WATER SYSTEM można zakupić tu:

http://www.crystalwatersystem.pl/cws/3257013977

200 zł taniej z kodem rabatowym 374681

Podkładkę magnetyczną, ktorą używam do strukturyzowania wody (i innych płynów) można kupić z rabatem 20% używając kodu : EVAABOO20 tu:

http://eshop.energetix.com.pl/podstawki-i-mieszadla-magnetyczne-/568-magnetyczny-pret-zabka.html

tel:501 233 408

Wystarczy postawić dzbanek lub szklankęwody na podstawkę na około 10 minut.

Udostępnij:

KOMENTARZE

 • Forrest Kuhnemund - 29.07.2023 10:08

  The Amazingness will certainly transform your life for the better!

 • judi slot - 25.06.2023 08:55

  Bagi kamu yang baru berkenan coba bermain di website slot gacor terpercaya pas ini, maka sebaiknya harus mengetaui perkembangan permainan slot online di Indonesia. Sebelum tenar layaknya sekarang, permainan slot mulanya di ciptakan cuma sebagai hiburan di didalam bar yang berupa mesin kotak dengan 1 tuas disampingnya di negara Amerika Serikat. Sistem mesin slot lama mempunyai kesamaan bersama slot online, yang tidak sama hanya langkah jalankan spin. Dimana mesin slot lama mesti menarik tuas disampingnya berlainan bersama dengan slot online casino yang hanya menekan tombol spin. Berkat perkembangan teknologi membuat permainan mesin slot mengalami evolusi yang dapat dimainkan secara daring melalui smartphone, laptop maupun komputer. Banyak perusahaan gaming berlomba-lomba menciptakan mesin slot online paling baik dan menyasar semua negara, terlebih Indonesia yang tenar bersama dengan penduduk yang suka bertaruh.

 • Alona - 04.05.2023 16:22

  Fantastic arguments presented in the post. The author have done a good job at convincing me. Thanks for writing this.

 • yesbet88 - 16.06.2022 14:34

  Beast

 • UFA - 28.11.2021 00:20

  This article will outline all the different strategies you should be aware of when it comes to soccer.

 • artikel lengkap - 11.08.2021 12:39

  Can I simply say what a relief to uncover somebody that really knows instalasi apk sicbo This site is something that is needed on the web, someone with some originality!

 • Lyndon Anreozzi - 28.07.2021 11:31

  An outstanding share! I have just forwarded this onto a friend who had been conducting a little research on this. And he in fact ordered me breakfast simply because I stumbled upon it for him... lol. So allow me to reword this.... Thanks for the meal!! But yeah, thanx for spending some time to talk about this matter here on your site.

 • Mittie Finello - 19.03.2021 16:08

  The next time I read a blog, I hope that it doesn't disappoint me just as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, nonetheless I actually thought you'd have something interesting to say. All I hear is a bunch of crying about something you could fix if you weren't too busy seeking attention.

 • Colin Mulkin - 16.03.2021 16:49

  Very good post! We are linking to this particularly great article on our site. Keep up the good writing.

 • Shavonda Casey - 15.03.2021 17:30

  Good web site you've got here.. It’s difficult to find high-quality writing like yours these days. I truly appreciate individuals like you! Take care!!

 • Bruce Ness - 09.03.2021 09:59

  I was more than happy to uncover this website. I wanted to thank you for ones time due to this fantastic read!! I definitely really liked every little bit of it and I have you saved as a favorite to see new things on your blog.

 • Joesph Hackenmiller - 06.03.2021 09:58

  An intriguing discussion is worth comment. I believe that you need to write more about this subject, it might not be a taboo subject but usually folks don't talk about these issues. To the next! Kind regards!!

 • Claudine Vollette - 26.02.2021 09:30

  Great site you have got here.. It’s difficult to find high quality writing like yours these days. I honestly appreciate individuals like you! Take care!!

 • Malena Vatalaro - 18.01.2021 10:51

  After I originally commented I appear to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on each time a comment is added I recieve 4 emails with the same comment. There has to be an easy method you can remove me from that service? Many thanks!

 • Wade Halajian - 10.12.2020 13:47

  There is definately a lot to learn about this topic. I like all of the points you have made.

 • Ronald Segelhorst - 06.11.2020 17:23

  An outstanding share! I've just forwarded this onto a friend who had been conducting a little homework on this. And he actually bought me lunch because I found it for him... lol. So let me reword this.... Thanks for the meal!! But yeah, thanks for spending the time to discuss this topic here on your web site.

 • Terrell Wallinga - 04.11.2020 12:12

  Very good post! We will be linking to this great post on our website. Keep up the good writing.

 • Joeann Stroth - 20.10.2020 12:51

  You should be a part of a contest for one of the most useful blogs on the net. I am going to recommend this site!

 • Ronnie Spurgin - 14.09.2020 07:07

  I loveI really likeI enjoyI likeEveryone loves what you guys areare usuallytend to be up too. This sort ofThis type ofSuchThis kind of clever work and exposurecoveragereporting! Keep up the superbterrificvery goodgreatgoodawesomefantasticexcellentamazingwonderful works guys I've incorporatedaddedincluded you guys to myourmy personalmy own blogroll.

 • Waylon Jarrel - 02.09.2020 05:00

  Does your sitewebsiteblog have a contact page? I'm having a tough timeproblemstrouble locating it but, I'd like to sendshoot you an e-mailemail. I've got some creative ideasrecommendationssuggestionsideas for your blog you might be interested in hearing. Either way, great sitewebsiteblog and I look forward to seeing it developimproveexpandgrow over time.

 • Weston Matya - 31.08.2020 07:09

  GoodGreatVery good infoinformation. Lucky me I foundI discoveredI came acrossI ran acrossI recently found your websiteyour siteyour blog by accidentby chance (stumbleupon). I haveI've bookmarked itsaved itbook marked itbook-marked itsaved as a favorite for later!

 • Garret Swansbrough - 22.08.2020 07:36

  This is theRight here is the rightperfect blogwebsitesiteweb sitewebpage for anyone whofor anybody whofor everyone who wants toreally wants towould like towishes tohopes to find out aboutunderstand this topic. You realizeYou understandYou know so mucha whole lot its almost hard totough to argue with you (not that I actuallyI personallyI really would wantwill need to…HaHa). You definitelyYou certainly put a newa brand newa fresh spin on a topicsubject that has beenthat's beenwhich has been written aboutdiscussed for yearsfor a long timefor many yearsfor decadesfor ages. GreatExcellentWonderful stuff, just greatexcellentwonderful!

 • Anton Uhlenhopp - 19.08.2020 05:38

  NiceExcellentGreat blogweblog hereright here! AlsoAdditionally your websitesiteweb site a lotlotsso muchquite a bitrather a lotloads up fastvery fast! What hostweb host are you the use ofusingthe usage of? Can I am gettingI get your associateaffiliate linkhyperlink for youron yourin yourto your host? I desirewantwish my websitesiteweb site loaded up as fastquickly as yours lol

 • Maynard Frobish - 16.08.2020 10:04

  It's awesomeremarkableamazing to visitgo to seepay a visitpay a quick visit this websiteweb sitesiteweb page and reading the views of all friendsmatescolleagues regardingconcerningabouton the topic of this articlepostpiece of writingparagraph, while I am also keeneagerzealous of getting experienceknowledgefamiliarityknow-how.

 • Trena Oesterling - 11.07.2020 18:42

  HelloHeyHi there, You haveYou've performeddone a greatan excellenta fantastican incredible job. I willI'll definitelycertainly digg it and for my partpersonallyindividuallyin my opinionin my view recommendsuggest to my friends. I amI'm sureconfident they willthey'll be benefited from this siteweb sitewebsite.

©2021 EvaAboo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Uwaga! Zawarte na stronie informacje: Nie są poradą medyczną, nie mają na celu diagnozy lub określenia metody leczenia jakiejkolwiek choroby i nie zastępują porady lekarza. Mogą być przydatne dla każdego, kto choruje przewlekle lub chciałby przed takimi chorobami się ustrzec. Ich celem jest wsparcie zdrowia oraz procesu zdrowienia.